Güç Sistemleri Analizi

GENETEK, detaylı mühendislik hizmetlerinin parçası olarak geniş bir güç sistemi analizi kabiliyeti geliştirmiştir. Endüstriyel tesisler, dağıtım veya iletim sistemleri ve enerji üretim tesisleri de dahil olmak üzere birçok seviyede farklı analiz hizmetleri vermektedir. Sahip olduğu uluslararası geçerlilikteki paket programları sayesinde hızlı ve yüksek doğruluktaki simulasyonları ile doğru problem tanımı ve çözümü veya sistem tasarımı analizleri gerçekleştirebilmektedir. Güncel ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde gerçekleştirdiği analizleri ile elde edilen çıktıların geçerliliğini sağlamaktadır.

AR&GE

GENETEK, tamamı elektrik mühendisi olan ve hali hazırda akademik kariyerini sürdüren yetkin ekibi ile doğal olarak araştırma ve geliştirme faaliyetlerine yönelik bir kabiliyet sahiptir. Elektrik dağıtım sistemi ve endüstriyel düzeyde birçok Ar&Ge projesinde yürütücü veya ortak olarak bulunmuştur. Özellikle geniş güç sistemleri analizi yetenekleri ile projelerde gerekli optimizasyon, tasarım, test ve uygulama adımlarını başarı ile yerine getirmiştir.

Danışmanlık

GENETEK, dağıtım sektörü başta olmak üzere farklı elektrik sistemi seviyelerinde birçok işletmeye hizmet vermiştir. Bir tesiste meydana gelen arızaların kök nedeninin belirlenmesinden birçok ili kapsayan bir dağıtım sisteminin gelecek dönem yatırım planlarının hazırlanmasına kadar geniş bir yelpazede farklı danışmanlık hizmetleri sağlamıştır.