Güç Kalitesi Problemlerinin Ölçümü

GENETEK, kuruluşundan bu yana, elektrik mühendisliği çatısı altındaki birbirinden farklı alanlarda endüstrinin ihtiyacına uygun çözümler sunmaktadır. Yüksek hassasiyete sahip Class A (Sınıf A) güç kalitesi analizörleri ile çok sayıda noktadan aynı anda ölçümler gerçekleştirebilir ve işletmenin verimini ve üretim sürekliliğini etkileyen en zorlu güç kalitesi olaylarının dahi tespitini sağlayabilmektedir.

Güç Kalitesi Problemlerinin Analizi

Tamamı Elektrik Mühendisi olan kadrosu ile sektörde alışagelmiş yaklaşımların ötesinde detaylı ölçüm ve değerlendirme çalışmalarıyla problemin kaynağının tespit edilmesinden uygun çözüm yöntemlerinin sayısal analiz yazılımları ve paket programlar üzerinde modellenerek tesis için boyutlandırılması ve bu çözümlerin müşteriye sunulmasına kadar olan süreçte sahip olduğu deneyim ve bilgi birikimini bilimle iç içe kullanmaktadır.

AR&GE

GENETEK, kuruluşundan bu yana birçok projeyi başarılı bir şekilde hayata geçirmiştir. Özellikle otomatik raporlama, uzaktan izleme ve çok sayıda ölçüm noktasının takibi gibi konularda farklı büyüklükteki birçok endüstriyel tesis ve elektrik dağıtım şebekelerinde uygulamaları bulunan Genetek, bilim ile pratiği bir arada yürüterek ihtiyaca uygun yenilikçi çözümler sunmaktadır.

Danışmanlık

GENETEK, dağıtım sektörü başta olmak üzere farklı elektrik sistemi seviyelerinde birçok işletmeye hizmet vermiştir. Bir tesiste meydana gelen arızaların kök nedeninin belirlenmesinden birçok ili kapsayan bir dağıtım sisteminin gelecek dönem yatırım planlarının hazırlanmasına kadar geniş bir yelpazede farklı danışmanlık hizmetleri sağlamıştır.